Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Promocja Tygodnia

oszczędż

89 zł 104.00 zł
Bestseller

Różaniec srebrny 6 mm w pudełku - kamień naturalny - ametyst

DAW-A09
159,00 zł
Stan magazynowy: Czasowo niedostępne.

 • Bezpieczne płatnościBezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dniZwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 złDostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawyCzas realizacji*Koszt
  InPost Kurier5-7 dniOd 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie)5-7 dniOd 14,90 zł
  Paczkomaty5-7 dniOd 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie)5-7 dniOd 14,90 zł
  Kurier DPD5-7 dniOd 14,00 zł
  Kurier DPD (pobranie)5-7 dniOd 16,90 zł
  Odbiór osobisty5-7 dni-
  Kurier DHL / Fedex7-11 dniZal. od wagi paczki

"Różaniec to potężna broń. Używaj jej pewnie, a zaskoczą cię skutki" - święty Josemaria Escriva

Ametyst to jeden z najczęściej wykorzystywanych w jubilerstwie minerałów. Jego niespotykany fioletowy kolor zachwyca niejednego miłośnika biżuterii i nie tylko.

Nazwa „ametyst” ma niezwykle ciekawą i oryginalną historię, która swoimi korzeniami sięga starożytnej Grecji. W języku greckim, we współczesnym tłumaczeniu oznacza „niepijany” lub „niepijący”. Wartość tego kamienia i jego szczególne znaczenie znali uczestnicy greckich Dionizji. Wierzono, że posiadacze ametystu są uprawnieni do nieograniczonego spożywania wina bez niebezpieczeństwa upicia się. Ponadto abstynenci używali kielichów wykonanych z tego fioletowego kamienia, dzięki czemu po wypełnieniu go innym płynem, jego barwa przypominała wino.

Ametyst ma znaczenie także w religii katolickiej. Jest to jeden z niewielu kamieni szlachetnych, które pojawiają się w Piśmie Świętym. W Starym Testamencie (Księga Wyjścia) jest jednym z kamieni umieszczonych w pektorale Aarona, natomiast w Apokalipsie św. Jana to ozdoba dwunastej warstwy fundamentu niebieskiego Jeruzalem.

Ponadto św. Hildegarda wspomina ametyst jako kamień leczniczy pomagający między innymi w przypadku ukąszeń pająka.

Różaniec dostępny w naszej ofercie wykonany jest z naturalnego ametystu. Powstał on w rękodzielniczej pracowni z wielką starannością. Każdy paciorek o średnicy 6 mm został dopracowany i umieszczony w towarzystwie srebrnych łączników oraz takiegoż krzyża (próba 925). Całość prezentuje się niezwykle elegancko.

Prócz walorów estetycznych i wartości materialnej różaniec ma potężny potencjał. Kiedy wykorzystujemy go do modlitwy różańcowej, możemy wyprosić ogromne łaski za wstawiennictwem Matki Bożej. Warto modlić się nie tylko za siebie, ale także w intencji swych bliskich. Niniejszy różaniec będzie wspaniałym prezentem dla rodziny lub przyjaciół z okazji wyjątkowych wydarzeń takich jak: chrzest, I Komunia Święta, bierzmowanie, ślub, prymicje, rocznice i jubileusze.

Do każdego zamówienia dołączamy wyjątkowe pudełko prezentowe oraz certyfikat, który potwierdza pochodzenie i wartość różańca.


Srebro: próba 925
Kamień: ametyst
Waga srebra: do 5 gr
Średnica paciorków: 6 mm

Contact form is not available

Opinie

Dodaj opinię

Różaniec srebrny 6 mm w pudełku - kamień naturalny - ametyst

Dodaj opinię