Kategorie add

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Bestseller Zasady i całość wiary katolickiej - okładka przód
Przednia okładka książki Zasady i całość wiary katolickiej

Jean-Joseph Gaume - Zasady i całość wiary katolickiej. TOM I

GAUME-01

„Zasady i całość wiary katolickiej. Tom I” to pierwsza część kultowego dzieła księdza Jeana-Josepha Gaumego, zgłębiająca zagadnienia wiary katolickiej. Książka napisana jest w formie nauk o powstaniu świata – dziele sześciu dni stworzenia. Niebawem na łamach naszego Wydawnictwa ukażą się także kolejne części tego niekwestionowanego bestselleru. Od napisania wielokrotnie wznawiane i tłumaczone na wiele języków w tym na język polski. Polska edycja miała 4 wydania.
We Francji sprzedano ponad 900 000 egzemplarzy!

89,00 zł
Stan magazynowy: Duża ilość.

 • Bezpieczne płatnościBezpieczne płatności
 • Zwrot do 14 dniZwrot do 14 dni
 • Dostawa od 12.50 złDostawa od 12.50 zł
  ?
  Sposób dostawyCzas realizacji*Koszt
  InPost Kurier1-2 dniOd 9,90 zł
  InPost Kurier (pobranie)1-2 dniOd 14,90 zł
  Paczkomaty1-2 dniOd 11,50 zł
  Paczkomaty (pobranie)1-2 dniOd 14,90 zł
  Kurier DPD1-2 dniOd 14,00 zł
  Kurier DPD (pobranie)1-2 dniOd 16,90 zł
  Odbiór osobisty1-2 dni-
  Kurier DHL / Fedex4-7 dniZal. od wagi paczki

Zobacz fragment książki - Kliknij tutaj

Powstanie świata

Autor wskazuje na niedorzeczność ateizmu, opisując konieczność istnienia istoty twórczej czyli Boga. Ksiądz poddaje analizie słowa Biblii opisujące stworzenie świata, tworząc tym samym ich wyczerpującą interpretację. Dzieło porusza każdy dzień owego stworzenia, dokładnie opisując proces oddzielenia światła od ciemności oraz późniejsze tworzenie firmamentu, roślin, słońca, gwiazd, zwierząt i wreszcie powołanie do życia człowieka, którego przeznaczeniem było władać światem, stworzonym przez Boga.

„Człowiek stworzony jest, aby był królem. Jego prawa do władzy królewskiej wyrażone są w samychże słowach stworzenia jego. Rzekł Bóg: „Uczynimy człowieka na wyobrażenie i na podobieństwo nasze: a niech przełożony będzie rybom morskim i ptactwu powietrznemu, i bestyom, i wszystkiej ziemi, i nad wszelkim płazem, który się pełza po ziemi”. Nigdy władza nie była rozciąglejszą: nigdy berło nie było prawniej noszone.”

Gaume opisał również, późniejsze okoliczności powstania grzechu pierworodnego, które poskutkowało wygnaniem Adama i Ewy z Raju. Pod koniec każdej nauki, możemy znaleźć modlitwę odnoszącą się do wcześniej zgłębionych tematów. Całość napisana jest w taki sposób, by w łatwy ale jednocześnie gruntowny sposób przekazać czytelnikowi wszystkie istotne kwestie narodzin świata według wiary katolickiej. Dzieło zyskało aprobatę najznakomitszych Pasterzy kościoła m.in. Arcybiskupa Bordeaux – Ferdynanda Donneta, czy też Arcybiskupa Reims – Tomasza Gousseta.

Dzieło oparte na twardych fundamentach w uwspółcześnionej wersji

-Oddajemy zatem w Twoje ręce, Drogi Czytelniku, pierwszy tom dzieła ks. Jeana Josepha Gaume’a, oparty na dwóch mocny fundamentach, czyli na Piśmie Świętym i nauczaniu Doktorów Kościoła. Autor, przygotowując ten swoisty podręcznik do nauki religii, wyszedł za radą św. Augustyna od stworzenia świata, aby dać swoim uczniom solidne podstawy dla kolejnych lat nauki. Aby ułatwić nieco recepcję tego dzieła, dokonaliśmy nieznacznego uwspółcześnienia języka, nie wpłynęło to jednak w żaden sposób na zasadniczy kształt i sens tekstu. Wracając do źródeł, podstaw wiary katolickiej, chcemy uzmysłowić, że dzisiejszy Kościół, chcąc być „modny” i „na czasie” – goni własny ogon, tracąc przy tym resztki wiarygodności i narażając, tych, którzy jeszcze go słuchają, na utratę wiary.

- wydawca Tomasz Grzegorz Stala

W jaki sposób dotrzeć do młodzieży i przekazać jej najcenniejsze nauki płynące z wiary katolickiej?

Obecne praktyki przekazywania wiedzy młodym ludziom, są coraz bardziej podporządkowywane obowiązującym trendom i modzie, przez co tracą na wartości i stają się mniej wiarygodne. Ciągłe obniżanie wymagań i spłycanie znaczenia prawd wiary, powoduje, że Kościół powoli staję się obcy również dla ludzi gorliwie wierzących i praktykujących. Po co szukać nowych metod nauczania, które bardziej szkodzą niż przynoszą efekty, skoro istnieje już podręcznik idealnie nadający się do zgłębiania wiedzy na temat naszej religii? -  Powyższe dzieło religijne pokrzepi serca wierzących, a młodzieży w przystępny sposób pozwoli zaznajomić się z wiarą katolicką.

Doktryna z najlepszych źródeł


Książka obejmuje jednocześnie historię chrześcijaństwa i zakonów, wykładanie dogmatów, wyjaśnienie obyczajów, sakramentów i ceremonii kościelnych; metoda zastosowana przez autora to ta, którą stosowali z wielkim sukcesem ojcowie greccy i łacińscy, i wreszcie to ta metoda, którą bp Fenelon i kilku wielkich biskupów chcieli wskrzesić aby wykład wiary uczynić bardziej zrozumiałym.

O autorze:

Bp. Jean Joseph Gaume. Urodzony w Fuans (Doubs) 5 maja 1802, zmarł 19 listopada 1879, ksiądz katolicki, teolog i francuski eseista. Autor licznych prac. Szczególnie bezkompromisowy wobec rewolucjonistów, liberałów, socjalistów i masonów.

SPIS TREŚCI

 • OD WYDAWCY
 • I ROK PIERWSZY
 • II ROK DRUGI ŻYCIE MESJASZA
 • III ROK TRZECI
 • IV ROK CZWARTY RELIGIA CHRZEŚCIJAŃSKA W ZEWNĘTRZNYM OBJAWIE
 • V POWODY I KORZYŚCI TAKIEGO WYKŁADU
 • NAUKA I NAUCZANIE RELIGII USTNE
 • NAUKA II NAUCZANIE ZA POMOCĄ PISMA
 • NAUKA III ZNAJOMOŚĆ BOGA – BÓG UWAŻANY W SAMYM SOBIE
 • NAUKA IV ZNAJOMOŚĆ BOGA – BÓG UWAŻANY W DZIEŁACH SWOICH – SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ PIERWSZY
 • NAUKA V SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ DRUGI
 • NAUKA VI SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ TRZECI
 • NAUKA VII SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ TRZECI I CZWARTY
 • NAUKA VIII SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ CZWARTY
 • NAUKA IX SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ PIĄTY
 • NAUKA X SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ PIĄTY I SZÓSTY
 • NAUKA XI SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ SZÓSTY
 • NAUKA XII SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ SZÓSTY
 • NAUKA XIII SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ SZÓSTY
 • NAUKA XIV SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ SZÓSTY
 • NAUKA XV SZEŚĆ DNI STWORZENIA – DZIEŃ SZÓSTY
 • NAUKA XVI UPADEK CZŁOWIEKA
 • NAUKA XVII ZGODNOŚĆ SPRAWIEDLIWOŚCI I MIŁOSIERDZIA BOSKIEGO W UKARANIU PIERWORODNEGO GRZECHU
 • NAUKA XVIII HISTORIA HIOBA

9788366227491

Opis

Format
170x240
Oprawa
Twarda, złocona
Ilość stron
341

Contact form is not available

Zobacz także

Opinie

Dodaj opinię

Jean-Joseph Gaume - Zasady i całość wiary katolickiej. TOM I

„Zasady i całość wiary katolickiej. Tom I” to pierwsza część kultowego dzieła księdza Jeana-Josepha Gaumego, zgłębiająca zagadnienia wiary katolickiej. Książka napisana jest w formie nauk o powstaniu świata – dziele sześciu dni stworzenia. Niebawem na łamach naszego Wydawnictwa ukażą się także kolejne części tego niekwestionowanego bestselleru. Od napisania wielokrotnie wznawiane i tłumaczone na wiele języków w tym na język polski. Polska edycja miała 4 wydania.
We Francji sprzedano ponad 900 000 egzemplarzy!

Dodaj opinię