Kategorie add

Filtruj według

Filtruj

Szybki kontakt

Szybki kontakt


Nowe produkty

Nowe produkty

Masoneria

Podkategorie

Jest 57 produktów.

Sortuj wg:

Książki o masonerii

Czym jest masoneria i jakie są jej cele? Kiedy założono loże masońskie? Kto jest masonem? Jakie są tajemnice masonów? Czy wolnomularstwo zagraża światu? Czy istnieje masoneria w Polsce? Jeśli intrygują Cię powyższe tematy, to znajdujesz się w dobrym miejscu. U nas znajdziesz pełny wybór książek poświęconych masonerii (wolnomularstwu) i zakulisowym działaniom tajnych organizacji. Są to książki dla odważnych i świadomych ludzi, którzy nie lękają się zadawać trudnych pytań. Znajdziesz w nich historię masonów, dogłębną analizę poczynań tajnych lóż, relację masoneria a Kościół i wiele więcej. Książki o masonach zostały opracowane przez uznanych i poważnych autorów, należą do nich m.in. Papież Leon XIII (który w encyklice HUMANUM GENUS pisze o sekcie masońskiej), św. Maksymilian Maria Kolbe (demaskujący poczynania masonerii), bp Józef F. Pelczar (piszący całą prawdę o masonerii), czy dr Stanisław Krajski niestrudzenie tropiący masońskie spiski. 

Historia wolnomularstwa

Wolnomularstwo, zwane masonerią, jest tajnym ruchem skupiającym ludzi różnych religii i narodowości zakulisowo wpływającym na życie społeczne, ekonomiczne i polityczne. Historię masonerii liczy się od 1717 r., gdy w Wielkiej Brytanii powstała pierwsza Wielka Loża Masońska przez unifikację czterech mniejszych. Niemniej już w XVII stuleciu w Szkocji i Anglii istniały niezależne loże. Od początku swojego istnienia masoni wymierzyli swoje ostrze w Kościół katolicki, to powodowało szereg reakcji, papieże potępiali masonerię, jako organizację konspiracyjną, wywrotową i złą. Wolnomularze stworzyli skomplikowany system wtajemniczenia, gdzie kandydat przechodził kolejne stopnie wtajemniczenia. Do symboli masońskich należą: cyrkiel, węgielnica, kielnia, fartuch, trójkąt, oko. 

Masoni a polityka

Wpływ masonów na politykę jest faktem, spośród 56 sygnatariuszy Deklaracji niepodległości aż 53 było masonami. Masonami byli także prezydenci USA m.in. George Waszyngton, Theodore Roosevelt. Za rewolucją francuską stał cały sztab członków lóż masońskich. Także obecnie masonów można odnaleźć niemal w każdej partii politycznej (np. lewicowych, demokratycznych, republikańskich) w organizacjach feministycznych, pacyfistycznych czy walczących o prawa mniejszości seksualnych. Czy ludzie należący do tajnych wolnomularskich organizacji wpływający na politykę są w stanie zachować niezależność i obiektywizm? Problem wpływu masonów na politykę został dostrzeżony już u zarania wolnomularstwa. Warto przyjrzeć się wnikliwiej tej sprawie, a to umożliwiają książki poświęcone masonerii, jakie znajdą Państwo w księgarni internetowej 3DOM.